Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

Latanie dronem w zimie – 5 wskazówek

Data: 2017-10-11 23:11:00
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
filmowanie dronem zimą


przygotowanie akumulatorów do niskich temperatur


rękawiczki droniarskie


Zbliża się zima, czyli ciężkie czasy dla droniarzy. Z jednej strony ciężkie jednak z drugiej strony zimą często mamy okazję filmować dronem piękne krajobrazy, a świat z powietrza zimową porą wygląda naprawdę zjawiskowo.

Filmowanie dronem zimą jest nie lada wyzwaniem zarówno dla operatorów, jak i dla maszyn. Niskie zimowe temperatury wpływają niekorzystnie na pracę akumulatorów litowo-polimerowych znacząco skracając ich czas pracy co przekłada się na długość lotu dronem.

WSKAZÓWKA NR1 - transportuj akumulatory w cieple

Aby zapewnić akumulatorom odpowiednie warunki pracy, należy przetrzymywać je w cieple do czasu startu. Większość dronów wyposażona jest w system pomiaru temperatury pakietów litowo-polimerowych i kiedy temperatura akumulatora jest zbyt niska, system nie pozwoli na uzbrojenie silników wielowirnikowca. Warto zatem trzymać akumulatory w nagrzanym samochodzie, pod kurtką czy też w walizce razem z ciepłym termoforem, który zimą ma wiele zastosowań ;)

WSKAZÓWKA NR2 - zastosuj osłony na pakiety

Po wyjęciu pakietów z ciepła najlepszym wyjściem jest jak najszybszy start, gdyż akumulatory w trakcie oddawania energii nabierają temperatury, nijako samoistnie się ogrzewając. Dzięki temu jesteśmy w stanie utrzymać wystarczająco wysoką temperaturę akumulatora podczas lotu. Czasem jednak to nie wystarcza, szczególnie w warunkach zimowych poniżej 0*C, ciąg zimnego powietrza z wirników opływający pakiety, ochładza je zanadto. Dlatego w większości przypadków producenci dronów zalecają używanie dodatkowych osłon zimowych na akumulatory, które zatrzymują uciekające ciepło. W niektórych przypadkach osłony takie jesteśmy w stanie wykonać sobie metodą domową, np. docinając odpowiednio filcowe podkładki pod meble i naklejając je na pakiety lub na przedział baterii tak, aby ciepło zostało wewnątrz. Ot taka zimowa kurteczka.

Osłony termiczne na baterie do latania dronem w zimie


WSKAZÓWKA NR3 - ląduj wcześniej

Osoby posiadające licencje UAVO z pewnością wiedzą jak wygląda charakterystyka rozładowania pakietów li-po. Im bardziej rozładowana bateria (im niższe napięcie), tym szybciej się rozładowuje. Szczególnie w zimowych warunkach należy pamiętać, aby wylądować wcześniej, gdyż rozładowana do połowy bateria zaczyna znacznie szybciej tracić napięcie. Jeżeli nie wylądujemy zawczasu, napięcie na jednej z cel może spaść poniżej napięcia krytycznego i cały akumulator będzie nadawał się na śmietnik.

WSKAZÓWKA NR4 - używaj rękawiczek zimowych

Oprócz dronów warto też dbać o swoje dłonie. Najlepiej przygotować sobie specjalnie do pilotowania rękawiczki zimowe z obciętymi do połowy palcami – kciukiem i wskazującym. Dzięki temu będziemy mogli zachować precyzję, która jest szczególnie ważna w przypadku filmowania z powietrza, gdyż dzięki temu uzyskamy bardziej płynne ujęcia.

WSKAZÓWKA NR5 - lataj dronem z podgrzewaniem pakietów

Niektóre z najnowszych dronów np. DJI Inspire 2 posiadają system podgrzewania baterii, który skutecznie utrzymuje odpowiednią temperaturę pakietu podczas lotu, dzięki czemu jesteśmy w stanie operować dronem w skrajnie niskich zimowych temperaturach :)
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.plDRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC