Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

Kazimierz Dolny jesienią z drona — film 4K

Data: 2017-11-15 19:24:48
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
golden hour


filmowanie wschodu dronem


nagrywanie dronem o wschodzie


Tej jesieni filmowaliśmy z powietrza dla jednego z kazimierskich hoteli. Inicjatywa zacna, gdyż przedmiotem filmowania z drona nie miał być sam hotel, ale cały Kazimierz Dolny skąpany w promieniach jesiennego słońca. Film miał za zadanie promować jesienny Kazimierz Dolny jako miejsce do spokojnego wypoczynku dalekie od zgiełku miasta i tłumów turystów.

Współpraca z klientem okazała się bardzo przyjemna, gdyż nakreślono nam jedynie ogólny zamysł, a więc dostaliśmy niemal wolą rękę. Wprawdzie nie mieliśmy gotowego scenariusza, ale w ciągu niespełna godziny powstał scenopis, a więc można było ruszać do pracy, gdyby nie to, że za oknem deszcz. Wyczekiwanie na pogodę trwało na szczęście stanowczo niedługo jak na jesienne warunki. Prognoza na kolejne 3 dni okazała się idealna.

Mimo tylko trzech słonecznych dni postanowiliśmy postawić na filmowanie podczas golden hour, czyli w czasie kiedy światło do nagrywania z drona jest najlepsze – o wschodzie i o zachodzie słońca. Wyzwanie nie łatwe, gdyż wymagało wczesnej pobudki. Przez kolejne 3 dni starty drona odbywały się przed wschodem słońca. Kilka ujęć powstało również za dnia, jednak wyraźnie odstają od reszty, a przepalony obraz był szczególnie ciężki podczas korekcji barwnej. Najbardziej urokliwie jesienne drzewa wypadły nad Wisłą w blasku zachodzącego słońca.

Ujęcia do filmu realizowane były podczas trzech wschodów i 2 zachodów słońca. 2 loty odbyły się również w dzień. Ciekawe ukształtowanie terenu wokół Kazimierza powoduje, iż w różnych miejscach promienie słoneczne pojawiają się o różnej porze. Uwzględniliśmy te szczegóły w scenopisie dzięki czemu, byliśmy w stanie maksymalnie wykorzystać czas „złotej godziny”.

Wiatr, a właściwie jego brak, umożliwiał nagrywanie bardzo długich i idealnie stabilnych ujęć co było kluczowe w oddaniu niepowtarzalnego, spokojnego klimatu. Dron w powietrzu podczas filmowania spędził niemal 3 godziny. Kilka ujęć zostało również zrealizowanych z ziemi z użyciem gimbala stabilizującego kamerę w 3 osiach. Montaż i korekcja barwna materiału zajęła kilka dni. Gotowy film można zobaczyć na Fanpage’u Hotelu Folwark Walencja.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.plDRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC