Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

Jaki dron na początek? – DJI Tello

Data: 2018-01-16 18:07:49
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
dron do nauki


dron zabawkowy


mały dron


Jaki dron na początek do nauki latania? Może DJI Tello? To pytanie jest często zadawane wśród początkujących operatorów dronów. Do nauki często są polecane tanie chińskie zabawki, które wielkością odpowiadają wielkości dłoni. Ceny dronów zabawkowych zaczynają się od ok. 150 zł i w tej cenie często dostajemy również wbudowaną kamerę, z której materiał nagrywany jest bezpośrednio na kartę microSD umieszczoną w dronie. Jednym z bardziej polecanych i popularnych modeli dronów do nauki jest Hubsan H107L. Wbrew pozorom jest to świetny dron do nauki! Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze jest bardzo bezpieczny i można nim latać również w pomieszczeniach, co jest niewątpliwie dużą zaletą, gdyż latanie możemy szlifować również podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Dron do nauki latania - Hubsan

W przypadku nieco większego budżetu, szukając drona do nauki latania, powinniśmy zainteresować się złożeniem własnego bezzałogowca. Niewątpliwie skonstruowanie własnego drona do nauki, pomoże nam lepiej zrozumieć zasadę jego działania. W razie zaliczenia tak zwanego „kreta” nie musimy się obawiać, gdyż z pewnością naprawa maszyny, którą sami skonstruowaliśmy, nie będzie szczególnie problematyczna. Koszty zbudowania własnej maszyny zaczynają się od kilkuset złotych, a zdobyte doświadczenie i satysfakcja z nauki latania dronem skonstruowanym przez nas jest bezcenna.

Dron samodzielnie skonstruowany do nauki

Dla najbardziej leniwych istnieje również opcja zakupu gotowego drona do zabawy. DJI które specjalizuje się w produkcji profesjonalnych dronów, postanowiło przejąć również rynek tanich miniaturowych dronów do nauki latania. Nowy dron DJI Tello waży zaledwie 80 gramów i kosztuje w okolicach 100 $ (obecna cena tutaj) . Dronik został zaprojektowany specjalnie do bezpiecznych lotów wewnątrz budynków, a także na zewnątrz. DJI Tello jest wyposażony w link wideo o jakości 720p zdolny przesyłać obraz na odległość 100 m. Jak przystało na DJI, dron jest wyposażony w dość zaawansowaną technologię Vision Positioning System, która monitorując obszar pod dronem ustala jego pozycję i utrzymuje drona w miejscu. Z pewnością wpływa to na poprawę bezpieczeństwa, jednak nasuwa się pytanie, czy wobec tego dron nadaje się do nauki latania i jest dobrym wyborem na początek? Zakładając, iż uczymy się latać dronem z włączonymi systemami pozycjonującymi, prawdopodobnie nigdy nie doświadczymy sterowania bezzałogowcem bez ich pomocy. A co jeśli w przyszłości operując większą maszyną, nagle stracimy sygnał GPS? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami :)

Jeśli natomiast szukacie bardziej profesjonalnego drona, do filmowania z powietrza o równie niewielkich rozmiarach, koniecznie poznajcie nowego DJI Mavic Air.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.plDRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC