Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

Jak rozpoznać dobrego operatora drona?

Data: 2017-10-26 15:08:06
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
umiejętności operowania dronem


latanie w trybie manualnym


bezpieczeństwo lotu drona


Jak rozpoznać dobrego operatora drona w czasach systemów antykolizyjnych, VPS i globalnych systemów nawigacji satelitarnej?

1. Latanie z wyłączonym systemem GNSS (nawigacji satelitarnej).

Jeśli naprawdę chcesz umieć bezpiecznie manewrować dronem w sytuacji awaryjnej, powinieneś do perfekcji opanować latanie w trybie ATTI. Podczas lotu w tym trybie dron do swojego pozycjonowania wykorzystuje jedynie ciśnieniomierz, ustalając na podstawie jego wskazań wysokość. Systemy nawigacji GPS i Glonass są w tym trybie wyłączone i włączają się tylko w przypadku kiedy zostaje aktywowana funkcja Fail Safe. Oznacza to, że bez korygowania pozycji drona za pomocą drążków, dron będzie po prostu uciekał z kierunkiem wiatru. Gdy natomiast lecąc, nagle puścimy drążki, dron nie zatrzyma się w miejscu, tylko będzie kontynuował lot w danym kierunku.

2. Umiejętności manualne.

Operatorzy dronów, którzy potrafią okrążyć filmowany obiekt, utrzymując go cały czas w kadrze, są najbardziej doświadczeni. Większość pilotów w tej sytuacji wybierze programowany tryb lotu POI, dzięki któremu dron wykona idealne okrążenie wokół zaznaczonego punktu, jednak przy odrobinie praktyki można wykonać tę operację manualnie, jednocześnie sterując pochyleniem kamery. Zwykle wybranie opcji manualnej okazuje się znacznie bardziej intuicyjne i szybsze od ustawiania autopilota.

3. Latanie po linii prostej ze zmianą kursu.

Oczywiście operację tą można wykonać używając trybu Course Lock. To bardzo prosto brzmiące zadanie jest jednym z najtrudniejszych, jakie podejmują się operatorzy dronów. Naprawdę trudno jest lecieć ze stałą prędkością po prostej linii jednocześnie zmieniając kurs drona. Operatorzy, którzy opanowali tę technikę, z pewnością czują się bardzo pewnie za sterami swojej maszyny.

4. Spokój i opanowanie.

Kolejnym czynnikiem, który możemy wziąć pod uwagę oceniając pilota drona jest spokojne przygotowanie do lotu. Każdy profesjonalny operator drona, zanim uruchomi silniki swojego bezzałogowca, dokładnie planuje lot. Należy przeanalizować wiele czynników tak, aby w trakcie lotu nie okazało się, że nasz wielowirnikowiec miał kolizję z linią energetyczną lub został zaatakowany przez ptactwo.

5. Pozostanie w cieniu.

Żaden profesjonalista nie szuka poklasku. Licencjonowani operatorzy dronów zawsze szukają cichych, ukrytych miejsc do startu, aby uniknąć przypadkowych gapiów, którzy zadając pytania będą rozpraszać uwagę pilota. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy latają tylko po to, aby pochwalić się swoją drogą zabawką, zastanów się dwa razy, zanim znów polecisz nad głowami gapiów ;)
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.plDRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC