Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

Jak robić lepsze zdjęcia dronem? - 3 WSKAZÓWKI

Data: 2017-11-29 18:59:38
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
format RAW


niskie ISO


filtr PL


1. RAW
Niemal każdy fotograf powie, że najlepszym wyjściem jest robienie zdjęć dronem w bezstratnym formacie RAW. Format ten zachowuje znacznie więcej danych o zdjęciu, dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągać znacznie lepsze efekty w postprodukcji. Fotografując dronem w formacie RAW, możemy poddać zdjęcie korekcji osiągając znacznie większą precyzję koloru. Format RAW pozwala nam również często na uratowanie zdjęć, które z jakiegoś powodu zostały niedoświetlone bądź prześwietlone. A więc jeśli jeszcze trzymasz się kurczowo formatu .jpg to zapomnij o nim, zanim okaże się, że zrobiłeś świetne zdjęcie, ale nie możesz go poddać korekcji, gdyż zostało zapisane w .jpg ;)

2. Niskie ISO
Tutaj zasada jest prosta, zarówno w przypadku filmów z powietrza, jak i zdjęć, najlepszym wyjściem jest ustawianie ISO na najniższym możliwym poziomie. Dzięki temu szumy na zdjęciach będą niezauważalne. Oczywiście czasem warunki są na tyle trudne, że zrobienie względnie jasnego zdjęcia zmusza nas do zejścia z czasem naświetlania powyżej 3 s. Pamiętajmy, że dron nie jest idealnie stabilną platformą i tak długi czas naświetlania spowoduje rozmazanie zdjęcia. Wówczas lepiej podnieść nieco ISO tak, aby ewentualne szumy były możliwe do skorygowania.

3. Używaj filtra polaryzacyjnego
Często robiąc zdjęcia np. panoramy miasta z dużych wysokości podczas słonecznego dnia, zdjęcia nie wyglądają najlepiej. Kolory są wyblakłe a niebo szare i trudno to skorygować. Robienie zdjęć panoramicznych z drona w południe nie jest najlepszym wyjściem, ale jeśli zależy nam na pokazaniu okolicy w takich właśnie okolicznościach, warto użyć filtru polaryzacyjnego, dzięki czemu nasze zdjęcia zyskają znacznie więcej koloru. Oczywiście nie będzie to proste, gdyż robiąc zdjęcie z drona nie mamy możliwości obracania filtrem. Zatem ewentualne regulacje jesteśmy zmuszeni wykonać jeszcze przed startem.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.plDRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC