Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

Filmowanie ślubu / wesela z drona

Data: 2017-08-20 14:21:00
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
wesele z drona


ślub z drona


filmowanie ślubu dronem


Branża weselna to w ostatnich czasach jedno z większych źródeł zleceń dla operatorów dronów. Mnóstwo w internecie filmików i klipów weselnych pełnych spektakularnych ujęć z powietrza lepszej bądź gorszej jakości. Osobiście stawiam na jak najlepszą jakość obrazu i możliwie idealnie stabilne ujęcia z drona, bo o to w końcu chodzi w filmowaniu z powietrza – o uchwycenie zapierających dech w piersiach perspektyw, które będą wisienką na torcie w odniesieniu do całego filmu ślubnego czy też klipu weselnego.

Jak wygląda filmowanie ślubu z perspektywy oparatora drona?

Zwykle wszystko odbywa się w czterech etapach.

Pierwszy etap to filmowanie domu Pani młodej (rzadziej Pana młodego). Ujęcia z drona świetnie sprawdzają się jako wstęp do całej produkcji ślubnej. Z powietrza możemy ukazać plan totalny okolicy z przepięknej perspektywy lub plan ogólny miejsca zamieszkania po to, żeby kolejnym ujęciem przejść do wewnątrz budynku i ukazać przygotowania i błogosławieństwo Pary młodej. Ujęcia filmowane z drona w okolicy domu kończą się zwykle odjazdem Państwa młodych spod domu w kierunku kościoła.

I tutaj zaczyna się kolejny etap. Szybkie lądowanie, spakowanie sprzętu do samochodu i wyścig na kolejny plan zdjęciowy, czyli pod kościół, bo przecież na filmie nie może zabraknąć pięknie przystrojonej limuzyny podjeżdżającej pod świątynie. Ważne z perspektywy operatora drona jest wcześniejsze przygotowanie sobie trasy dojazdowej i miejsca parkingowego pod katedrą. W najgorszym przypadku pod kościołem należy pojawić się 60 s przed podjazdem Pary młodej, gdyż tyle średnio zajmuje kalibracja magnetometru, zabezpiecznie miejsca startu i wstępne ustawienie kamery względem nowych warunków oświetleniowych. Po nagraniu podjazdu mamy średnio godzinę na filmowanie planu ogólnego i ukazanie okolic świątyni z drona bądź charakterystycznych miejsc miejscowości, w której odbywa się ślub.

Ślub w Lublinie z drona - ujęcie pod katedrą

Trzecim etapem jest wyjście Pary młodej z kościoła. Państwo młodzi wychodzą zwykle ostatni, a więc mamy chwilę na przygotowanie sprzętu i start kilka sekund przed wyjściem. Wiwatujący tłum, konfetti i odfruwające białe gołębie. Brzmi świetnie, jednak należy być bardzo uważnym i zachować odpowiednią odległość od filmowanych obiektów. Zawsze staram się tak dobrać obiektyw, aby nie latać bezpośrednio nad ludźmi. Zbliżenia i detal pozostawmy operatorom kamer :) Jestem zdania, iż dron podczas filmowania ślubu powinien zostać niezauważony. Niestety oglądając filmy z powietrza zamieszczane w internecie, można wyjść z założenia, że dron jest główną atrakcją tego typu okoliczności.

Po nagraniu wyjścia ze świątyni, podczas życzeń, mamy czas na spokojne spakowanie sprzętu, zmianę baterii i przemieszczenie się na kolejny plan zdjęciowy pod dom weselny. Tam również filmujemy podjazd limuzyny i kilka ujęć ogólnych z powietrza.

Wszystko z pozoru wydaje się proste, ale w rzeczywistości jest znacznie bardziej skomplikowane. Przed całą operacją wideofilmowania z powietrza należy zapoznać się ze strefami lotniczymi w okolicy, aby wiedzieć, czy start drona jest w ogóle możliwy. Warto również szczegółowo obejrzeć miejsca startów, ewentualnie zaprogramować wcześniej autopilota w taki sposób, aby niechcący nie zakończyć lotu na pobliskiej linii energetycznej :)

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi ujęciami ślubnymi z drona dronamic.pl/realizacje
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.plDRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC