Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

Dron do zabawy – DJI Spark

Data: 2017-11-01 13:19:37
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
sterowanie za pomocą gestów


legalne latanie bez uprawnień


największa mobilność


W maju 2017 DJI pokazało nowego drona do zabawy o nazwie Spark. Jakie są jego zalety i czy nadaje się on do zastosowań profesjonalnych?

Najmniejszy dron chińskiego producenta ma wiele ciekawych funkcji i wyznacza zupełnie nową kategorię dronów. Jego cena to ok. 2500 zł.

Jedną z pierwszych zalet Smarka jak pieszczotliwie nazywają go polscy droniarze są jego rozmiary. 145 × 145 mm to naprawdę niedużo. Dron mieści się w ręce i waży jedyne 304 g co pozwala na użytkowanie go bez posiadania uprawnień UAVO!. Jeśli często wyjeżdżasz w ciekawe miejsca i lubisz pochwalić się selfie z niecodziennej perspektywy, z pewnością polubisz Sparka.

Kolejną zaletą drona jest jego bezkonkurencyjna w swojej klasie dronów kamera oraz system jej stabilizacji. Jest to ogromną zaletą i pozostawia w tyle konkurencję, która w tej klasie dronów nie stosuje zwykle żadnej stabilizacji optyki, zastępując ją cyfrową stabilizacją obrazu, która przecież znacząco wpływa na spadek jakości wideo.

Przy bardzo małych rozmiarach, DJI Spark posiada pokaźnej pojemności baterie 1480 mAh. W tej kategorii rywale Sparka również mają się o co bać. Malutki dron dysponuje czasem lotu w okolicach 15 min.

Sterować Sparkiem można na 3 sposoby: Klasycznie poprzez aparaturę nadawczą, dzięki której można osiągnąć zasięg lotu do 2 km. Jeśli nie mamy możliwości noszenia ze sobą dodatkowego sprzętu, do sterowania sparkiem, wystarczy nam smartfon z odpowiednią aplikacją. Wówczas sterowanie bezzałogowcem odbywa się po linku WiFi. Oczywiście ma to swoje wady, gdyż drastycznie spada maksymalny zasięg lotu. Gdyby jednak w kieszeni zabrakło smartfona, nie musimy się obawiać. Sparka można sterować również za pomocą gestów. Z pewnością taka metoda pozwoli nam na wykonanie kilku zaprogramowanych trybów lotu jak np. selfie lub lot wokół nas.

Gdybyście jednak szukali małego mobilnego drona do nieco bardziej profesjonalnych zastosowań zapraszamy do zapoznania się z modelem DJI Mavic Pro :)




Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.pl



DRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013



Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC