Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

DJI Mavic Pro Platinum – nowa wersja Mavica

Data: 2017-10-18 17:32:07
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
zalety nowego Mavica


ciche śmigła


czy warto kupić Mavica Platinum?


Pojawił się następca kultowego już modelu DJI Mavic Pro, który odniósł ogromny sukces i okazał się najlepiej sprzedawanym dronem z kamerą 4K na rynku. DJI zaprezentowało nową ulepszoną wersję Mavica o nazwie – Platinum.

Pomimo iż nowy model nie posiada żadnych nowych funkcji, oferuje znacznie lepsze osiągi. Zatem czy warto wydać pieniądze na nowego DJI Mavic Pro Platinum?

Zewnętrznie dron DJI Mavic Pro Platinum niemal nie różni się od swojego poprzednika. Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć inne napisy na obudowie oraz nowe, zakrzywione zakończenia wirników, przypominające winglety stosowane bardzo często na końcówkach skrzydeł samolotów pasażerskich. Mają one za zadanie zmniejszać zawirowania powietrza na końcówkach skrzydeł powstające w wyniku wyrównywania się różnicy ciśnień pomiędzy górną a dolną powierzchnią nośną. Zabieg ten pozwala na zmniejszenie oporu całkowitego statku powietrznego, co przekłada się między innymi na mniejsze zużycie paliwa. Prawdopodobnie to właśnie ta drobna zmiana końcówek śmigieł jest główną zaletą nowego Mavica Platinum. Można się domyślać, iż w związku ze zmianą kształtu wirników z pewnością zmianom zostały poddane również regulatory obrotów.

Nowy model drona oferuje dłuższy czas lotu drona. W porównaniu do poprzednika, który utrzymywał się w powietrzu maksymalnie 27 min, nowy Mavic jest w stanie latać przez ponad 30 min. 3 minuty dłuższy czas lotu wydaje się niewielkim ulepszeniem, jednak podczas lotu każda sekunda ma znaczenie i zwiększa bezpieczeństwo.

Kolejną zaletą zmian kształtu wirników jest znacznie cichsza praca drona. Producent podaje, iż nowy Mavic Platinum jest 4dB cichszy od poprzedniego modelu. W specyficznych warunkach np. podczas filmowania ślubów czy imprez okolicznościowych, z pewnością będzie to dużą zaletą.

Nowy DJI Mavic Pro Platinum kosztuje 5600 zł, czyli mniej więcej 300 zł więcej od poprzednika. Zatem czy warto zmienić starego Mavica na wersję Platinum? Naszym zdaniem różnica pomiędzy oboma wersjami jest na tyle mała, że nad zakupem nowego Mavica Platinum powinni zastanwiać się jedynie ci, którzy Mavica jeszcze nie posiadają.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.plDRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC