Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

10 wskazówek - jak filmować dronem cz. 1

Data: 2017-08-30 13:38:47
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
jak filmować dronem


najlepsza wysokość filmowania dronem


filmowanie z użyciem trybów programowanych


Zakup drona i uzyskanie uprawnień do latania bezzałogowcem to dopiero początek na długiej drodze do bycia profesjonalistą w tym fachu. Z pozoru wszystko wydaje się proste jednak w momencie, kiedy podejmujemy się realnego zadania filmowania z powietrza konkretnego obiektu lub – co gorsza – dynamicznej imprezy okazuje się, że filmowanie dronem nie jest tak proste, jak się z pozoru wydaje. Aby nasze ujęcia były naprawdę dobre i wyróżniły się z „tłumu”, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Można by o tym wiele napisać, ale żeby nie zanudzać, przygotowaliśmy kilka punktów, które być może przyczynią się nieco do poprawy jakości waszych ujęć z powietrza.

Zdjęcie drona DJI Mavic PRO


WSKAZÓWKA NR1 - Lataj nisko

Z pozoru wydaje się to dziwne. Nie po to w końcu kupujemy drona, żeby latać 2 m nad ziemią. Jednak mnóstwo w internecie ujęć z drona wykonanych z dużej wysokości z kamerą skierowaną pionowo w dół. W pewnych przypadkach oczywiście ma to swoje uzasadnienie, jednak na dłuższą metę ujęcia tego typu stają się nudne i monotonne. Warto czasem wykonać przelot blisko dachu jakiegoś budynku lub wylecieć zza wierzchołków drzew. Podczas takiego ujęcia obiekty, które są najbliżej kamery, rozmazują się, tworząc tak zwany „motion blur” natomiast nasz filmowany obiekt w oddali pozostaje ostry, dzięki czemu osiągamy bardziej profesjonalne i atrakcyjne wizualnie ujęcie.
Oczywiście ujęcia takie należy nagrywać z ostrożnością, aby nie zahaczyć omijanej przeszkody, szczególnie jeśli nasz dron nie posiada systemu unikania kolizji. Czasem, aby stworzyć wrażenie przelotu blisko przeszkody warto użyć obiektywu o większej ogniskowej.


WSKAZÓWKA NR2 – Unikaj cienia drona

Czasem jest to trudne do uniknięcia, jednak warto nagrywać lub robić zdjęcia z powietrza pod takim kątem do promieni słonecznych, aby nie filmować cienia własnego drona. Wygląda to nieprofesjonalnie. Najlepsze ujęcia z drona to takie, w których widz nie zastanawia się bądź w ogóle nie zauważa tego, że zostały one wykonane z użyciem latającej platformy bezzałogowej. Uwagę widza powinny przykówać obiekty i wydarzenie, które chcemy ukazać, a nie sam fakt, iż ujęcie zostało nagrane z drona.


Kolejne wskazówki jak filmować dronem - dronamic.pl/jak-filmować-2
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.plDRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC