Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

10 wskazówek - Jak filmować dronem cz. 3

Data: 2017-09-13 15:35:28
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
latanie na dwie aparatury


filtry ND


planowanie lotu dronem


WSKAZÓWKA NR8 – Używaj drugiej aparatury

W przypadku wyższej klasy sprzętu zwykle jesteśmy w stanie sparować z dronem dwie aparatury – MASTER (do sterowania platformą latającą) oraz SLAVE (do sterowania kamerą). Nie ma wątpliwości, że działając we dwóch, uda się nam uzyskać znacznie bardziej płynne i precyzyjne ujęcia z powietrza, należy jednak pamiętać, aby przećwiczyć tego typu manewry z operatorem kamery, zanim podejmiemy się konkretnego zlecenia. Filmowanie z drona na dwie aparatury jest niemal koniecznością podczas nagrywania z powietrza obiektów w ruchu. Ujęcia pędzącego samochodu z lecącego obok drona wyglądają naprawdę spektakularnie ;)

WSKAZÓWKA NR9 – Używaj filtrów

Zabierając się za filmowanie lub zdjęcia dronem powinniśmy mieć podstawową wiedzę o konstrukcji i działaniu kamery. Nie będę tutaj omawiał zastosowań poszczególnych filtrów i efektów, które dzięki nim możemy uzyskać. Podpowiem jednak, że podczas zdjęć dronem podczas słonecznego dnia warto wziąć pod uwagę zastosowanie filtra polaryzacyjnego, natomiast gdy filmujemy z powietrza w słoneczny dzień, często przydatne okazują się filtry ND. Szkiełka są dostępne nawet do mniej profesjonalnych dronów jak DJI Mavic i mają duży wpływ na jakość nagrywanego przez nas obrazu, dlatego, jeśli jeszcze nie wiecie jak ich używać, to jak najszybciej zapoznajcie się z tematem ;)

WSKAZÓWKA NR10 – Zaplanuj każdy lot

Każdy lot dronem przed startem należy dobrze przemyśleć. Pozwala to na lepsze zagospodarowanie czasu spędzonego w powietrzu, a co za tym idzie krótszy lot i mniejsze zużycie baterii lub więcej czasu na dodatkowe ujęcia. Być może sam manewr startu będzie dobrym momentem na nagranie ujęcia, wystarczy wykonać go wyjątkowo płynnie i dodać delikatny ruch kamery. Efektywne wykorzystanie czasu lotu sprawdza się szczególne podczas filmowania uroczystości, gdyż dzięki niemu jesteśmy w stanie skrócić czas lotu i nie zakłócać przebiegu wydarzenia.


Więcej ciekawych poradników na temat użytkowania dronów DJI można znaleźć na stronie tomstechtime.com
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.plDRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC