Logo firmy Dronamic

Filmowanie dronem - Aktualności

Filmowanie dronem, zdjęcia dronem, realizacja komercyjnych wideo oraz nowiny ze świata podbniebnych lotów o tym wszystkim przeczytacie w tym dziale.
Miniaturka aktualności

10 wskazówek - Jak filmować dronem cz. 2

Data: 2017-09-06 13:18:15
TEMATY PORUSZONE W TYM WPISIE TO:
programowane tryby lotu


przekrzywiony horyzont


filmowanie krótkich ujęć


WSKAZÓWKA NR3 – Koryguj przekrzywiony horyzont

Często zdarza się, że po wykonaniu kilku obrotów wokół osi pionowej drona kamera nie jest usytuowana idealnie poziomo względem ziemi. Dopiero oglądając nagranie na większym ekranie, orientujemy się, że ujęcie jest przekrzywione względem horyzontu. Warto wówczas włączyć siatkę w naszym programie do obróbki i obrócić obraz o kilka stopni wyrównując horyzont do poziomu. Dotyczy to zarówno filmowania, jak i zdjęć z powietrza.

WSKAZÓWKA NR4 – Usuń widoczne śmigła

To chyba najbardziej oczywista rzecz. Śmigła widoczne na filmie lub zdjęciach z drona wyglądają nieprofesjonalnie. Równie nieprofesjonalne wygląda widoczne na filmie podwozie. Jest to przypadłość mniej profesjonalnych dronów, w przypadku tych bardziej profesjonalnych kamera jest zwykle najniżej położoną częścią coptera, a podwozie jest chowane. W dronach typu DJI Inspire problem z widocznymi na obrazie śmigłami lub podwoziem praktycznie nie istnieje. Jeśli jednak śmigło lub podwozie weszło nam w kadr, możemy spróbować ponownie wykadrować ujęcie w postprodukcji tak, aby elementy te były niewidoczne.

WSKAZÓWKA NR5 – Unikaj gwałtownych ruchów kamery

Podczas filmowania z powietrza często zdarza się, że włączamy nagrywanie tuż przed wykonaniem samego ujęcia. Pamiętajmy, aby w podczas montażu wyciąć momenty, w których widać gwałtowne ruchy kamery, a widzom pozostawić tylko finalne idealnie płynne ujęcie.

WSKAZÓWKA NR6 – Nagrywaj krótkie ujęcia

Żeby nie zanudzić widza, starajmy się wykonywać kilka różnego rodzaju ujęć, nagrywając jeden obiekt. Każde z ujęć powinno być krótkie (ok. 5 s) i różnić się od poprzedniego kierunkiem ruchu kamery.

WSKAZÓWKA NR7 – Używaj programowanych trybów lotu

Często trudno jest wykonać idealnie płynne ujęcie sterując jednocześnie dronem i kamerą. Z pomocą przychodzą nam programowane tryby lotu. Za ich pomocą możemy wyznaczyć ścieżkę, po której będzie poruszał się nasz dron, a sami możemy zająć się idealnie płynnym ruchem kamery i odpowiednim kadrowaniem.


Kolejne wskazówki jak filmować dronem - dronamic.pl/jak-filmować-3
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
ZOBACZ REALIZACJE

SKONAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas bezpośrednio!
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego: Lublin, Puławy, Nałęczów, Lubartów, Poniatowa, Opole Lubelskie, Lipsko, Zwoleń, Skaryszew, Radom, Kozienice, Dęblin, Ryki, Kock, Kraśnik, dojeżdżamy wszędzie!
Logo firmy Dronamic

Ikona
662-040-464

Ikona
info@dronamic.plDRONAMIC Janusz Dunia

ul. Doły 20

24-120 Kazimierz Dolny

NIP: 7162818013Wszystkie prawa zastrzeżone DRONAMIC